Dobrý den,
od 18.10.2021 bude provozovna uzavřena z důvodu pracovní neschopnosti - operace, objednávky proto přijímám telefonicky, a až budu po rekonvalescenci schopný a v pořádku, domluvíme přesný termín opravy. Děkuji za pochopení a zachování přízně.
Martin Lízner
IMG_8850.JPG

POZOR !! OD 1.5.2020 JSME NA NOVÉ ADRESE:

K ovčínu 430, Praha - Horoměřice
25262

GPS: 50.1340019N, 14.3426583E
Vítejte v našem Smart servisu Praha
Zabýváme se servisem a opravami pouze vozů SMART již řadu let, na které máme nejnovější specifickou diagnostiku.
Přehráváme nové klíče zapalování, výměna a oprava ŘJ, kompletní generálky motorů 600' a 700' výměnným způsobem, pneuservis, lakování dílů. Příprava na STK + její vyřízení.
Výkup vozů a dílů.

Vaše spokojenost je náš cíl
Budeme se těšit na Vaši návštěvu

Generální oprava motoru

Tuto rubriku jsem udělal z důvodu neznalosti některých lidí, co vůbec znamená "GO motoru" a na co si dát pozor, když Vám někdo nabídne tuto opravu. Protože se setkávám se zákazníky, co si někde nechali udělat generálku motoru a poté přijeli do našeho servisu, že mají nadále problém s motorem, např. rychlý úbytek motorového oleje, kouřivost motoru, nízký výkon, motor neběží na všechny 3 válce apod.
Pokud do motoru začnete doplňovat pravidelně motorový olej a čím dál více, znamená to, že problém může být v turbodmychadlu nebo motoru, to se dá velmi rychle diagnostikovat.
Chci jen upozornit, že generálka motoru je jen JEDNA a to taková, že se motor rozebere do posledního šroubku, udělá se výbrus válců, klikové hřídele, srovná se hlava válců, zabrousí nebo vymění ventily, vymění se těsnění ventilů, těsnění hlavy, nové hydrostavy ventilů, těsnění kliky, dají se nová ložiska klikové hřídele + axiální ložiska, ojniční ložiska, nové písty s kroužky, olejové čerpadlo, rozvodový řetěz, kluzné lišty popřípadě mazací trysky a napínák řetězu.
TOTO JE GENERÁLNÍ OPRAVA MOTORU!!! ............kterou děláme my :-)
Neexistuje malá nebo velká generálka, jak mi někteří "opraváři" chtěli namluvit.... je jen jedna!

Pokud Vám někdo nabídne "generálku motoru" za cca 12000,- jak jsem se s tím již několikrát u zákazníků setkal, tak jste právě tuto částku vyhodili z okna!!!
Za tyto peníze NENÍ LOGICKY MOŽNÉ GENERÁLNÍ OPRAVU UDĚLAT, to Vám maximálně vymění propálený ventil (jak se to většinou stává) a nechají zabrousit hlavu, popřípadě vymění pístní kroužky.
Ujedete cca 2000km a problém je stejný jako dříve .....

Stačí si jednoduše spočítat výše uvedené díly + práci (demontáž motoru z vozu, kompletní odstrojení motoru, rozebrání a vyčištění motoru, výbrus válců, úhlování ojnice + vše obráceně) :-)

Co se vlastně z motorem stane:
vyběhaný motor již nemá kulaté válce, ale šišaté (laicky řečeno) a píst je stále kulatý, tzn. že pístní kroužky už nestírají a netěsní celou plochu válce a do spalovacího prostoru se zespoda motoru dostává olej, který se spaluje z benzínem (to způsobuje kouřivost motoru) a časem se Vám upálí ventil a shoří zapalovací svíčka, z nedostatku motorového oleje (pokud ho člověk nekontroluje a nedolévá) se přidřou ložiska na klikové hřídeli a ojnicích.
Motor má životnost cca100 000 - 160 000km, záleží samozřejmě jak se kdo o vůz stará, vyměňuje pravidelně m. olej + filtry a nezanedbává pravidelnou údržbu, styl jízdy a ostatní aspekty.
Generálkovaný motor by měl vydržet teoreticky to samé, protože uvnitř je vše vyměněné za nové.

Důležité je pravidelně kontrolovat m.olej, to říkám všem mým zákazníkům, ať máte nový nebo starý motor, určitě tímto úkonem, prodloužíte jeho životnost.

Některé názory lidí, že po tolika kilometrech nic nevydrží, bych chtěl upozornit, že Smart byl vyroben jako městský vůz, tudíž na krátké vzdálenosti, obsah motoru pouze 600 nebo 700 s turbodmychadlem, je jeho výkon plně dostačující,
a se srovnáním s novými vozy mnohem vyšší třídy a až trojnásobně většími obsahy motorů, bohužel nebo bohudík je Smart srovnatelný nebo lepší, co se týče spolehlivosti a výdrže motorů.
Ze zkušenosti s jinými značkami vozů, se některé jejich motory 150 000km ani nedožijí :-) a jejich oprava je několika násobně dražší než u Smartíka.

To je ve "zkratce" o GO motoru a věřím, že jsem Vám trochu pomohl v tom, jak si dát pozor a zbytečně nevyhodit peníze za opravu.
web.MotorSmart004.jpg
For Two

For Two

GO motoru
For Two

For Two

GO motoru
For Two

For Two

GO motoru
For Two

For Two

GO motoru
For Two

For Two

GO motoru
For Two

For Two

GO motoru
Roadster

Roadster

GO motoru
Roadster

Roadster

GO motoru
Roadster

Roadster

GO motoru
Roadster

Roadster

GO motoru
For Two kabrio

For Two kabrio

GO motoru
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one